مراقبت پوست مردان با این نکات فوق العاده

مراقبت پوست مردان با این نکات فوق العاده

اغلب مردان به دنبال داشتن پوست جوان و سالم هستند، از این رو برای داشتن پوست زیبا باید به نکات و توصیه های مهم توجه ویژه ای داشته باشند.


نکات مراقبتی از پوست مردان و رازهایی برای داشتن پوست زیبا

هنگامی که بحث مراقبت از پوست پیش می آید، مردان به طور سنتی آن را ساده انجام می دهند. با این حال، الان مردان بیشتری دنبال داشتن پوست سالم و جوان تر هستند، و این باعث می شود انسان ها زمان خوبی برای ارزیابی مراقبت های پوستی خود داشته باشند و اطلاعات بیشتری در مورد چگونگی مراقبت از بدن خود که بزرگترین ارگان بدنشان است را کسب کنند. اگر چه تفاوت های کلیدی بین پوست مردان و زنان وجود دارد - به عنوان مثال، پوست مردان ضخیم تر از زنان است - اما عناصر اساسی برای مراقبت مو مناسب پوست یکسان باقی می ماند.  ابتدا مهم است که همه افراد، از جمله مردان، نوع پوست خود را شناسایی و درک کنند:

مراقبت پوست مردان

قبل از نکات بهتر است جنس پوست مردان را بشناسید

پوست های حساس ممکن است پس از استفاده از محصول، بسوزد یا باعث گزش و خارش شود.

پوست طبیعی روشن و صاف است، اما حساس نیست.

پوست خشک پوسته پوسته است، می خارد یا خشن است.

پوست چرب براق و چرب است.

پوست ترکیبی در بعضی مناطقی خشک و در بعضی مناطق دیگر چرب است.

فهمیدن نوع پوستتان به شما کمک خواهد کرد تا چگونگی مراقبت از پوست را بیاموزید و محصولات مراقبتی مناسب پوست خود را انتخاب کنید.

 

انواع جنس پوست مردان 

برای کمک به مردان روش های سالم مراقبت از پوست را به کار ببرید، متخصصین پوست نکات زیر را توصیه می کنند:

برچسب ها و مواد تشکیل دهنده محصول پوستی را در نظر بگیرید و بخوانید:

محصولات مراقبت از پوستی که انتخاب می کنید به نوع پوست شما بستگی دارد. اگر پوست شما دارای آکنه است، به دنبال پاک کننده ها و مرطوب کننده ها باشید که "بدون روغن" یا "بدون کومدوگنیک" هستند، به این معنا که منافذ شما را پر و مسدود نخواهند کرد. اگر شما پوست حساس دارید، از مواد آرایشی استفاده کنید که "بدون عطر" هستند، زیرا محصولات حاوی عطر می توانند باعث تحریک و خشک شدن پوست شوند با این حال، مراقب محصولاتی با برچسب "بدون بو" باشید، زیرا بسیاری از اینها حاوی عطر هستند که هنوز هم می تواند پوست شما را تحریک کند.

 

 

روزانه و بعد از ورزش صورت خود را بشویید:

از آنجایی که صابون معمولی معمولا حاوی مواد سختی است که می تواند باعث خشک شدن پوست شود، صورت خود را با تمیزکننده های صورت ملایم و آب ولرم - نه داغ - بشویید.

 

مراقب روش اصلاح تان باشید:

برای برخی از مردان، تیغ های چند تیغه می توانند به خوبی کار کنند و یا پوست شما را خیلی شیک تر کنند.اگر زیاد دچار جوش اصلاح، سوختگی و دچار موهای زائد می شوید، به جای آن از تیغ های تک یا دو تیغه استفاده کنید و در حین تراشیدن پوست خود تکان ندهید.قبل از اینکه اصلاح کنید، پوست و مو خود را مرطوب کنید. استفاده از کرم اصلاح مرطوب کننده و اصلاح در جهت رشد مو را انجام دهید. پس از هر اصلاح آن را بشورید، و بعد از 5 تا 7 مرتبه استفاده کامل، تیغه خود را عوض کنید تا باعث تحریک نشود.

 

 

مرطوب کردن روزانه:

مرطوب کردن با گیر انداختن آب در پوست کار می کند، که می تواند باعث کاهش ظاهر خطوط کم عمق شود و پوست شما شود وپوست را روشن تر و جوان تر می کند.برای گرفتن بهترین نتایج، بلافاصله بعد از حمام کردن، دوش گرفتن و یا اصلاح کردن، در حالی که پوست هنوز مرطوب است، به پوست خود مرطوب کننده بزنید.

پوست را به طور مرتب بررسی کنید:

لکه های جدید یا جاهایی که خارش دارند، خونریزی می کنند و یا تغییر رنگ دارند، اغلب علائم هشدار دهنده اولیه سرطان پوست هستند.اگر متوجه هر نکته مشکوکی شدید، به دیدن متخصص پوست بروید. مردان بالای 50 سال، خطر ابتلا به بیماری ملانوم، مرگبارترین نوع سرطان پوست، به نسبت جمعیت عمومی را دارند. با این حال، هنگامی در سنین پایین تر گرفته شود یا زودگذر تشخیص داده شود، سرطان پوست بسیار قابل درمان خواهد بود.

هرزمانی که از خانه بیرون می روید، کرم ضد آفتاب بزنید:

برای جلوگیری از آسیب های خورشید که می تواند منجر به چین و چروک، لکه های پیری و حتی سرطان پوست شود، قبل از خروج منزل، کرم ضد آفتاب را به تمام قسمت های پوست خود، از جمله پوست صورت، گوش، گردن و لب ها اعمال کنید. برای محافظت بهتر، از کرم ضد آفتاب ضد آب استفاده کنید. کرم SPF 30 یا بالاتر را هر دو ساعت یکبار، یا بلافاصله پس از شنا یا عرق کردن مجددا استفاده کنید. شما همچنین می توانید از پوست خود را با کلاه و پوشیدن لباس های محافظ، از جمله عینک های آفتابی محافظت شده با UV محافظت کنید.

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید