تزریق بوتاکس و حقیقت‌هایی که در مورد آن باید بدانید

بوتاکس در شیراز | بهترین دکتر ژل و بوتاکس در شیراز

استفاده از تزریق بوتاکس در شیراز که از روش های حفظ جوانی است، انتخاب بسیاری از افراد متقاضی جوانسازی صورت در شیراز است.


تزریق بوتاکس برای جوانسازی

تزریق بوتاکس یک عمل زیبایی خاص است که در آن دوزهای کمی از دارو به زیر پوست تزریق می شود. ماده ای فعال از سم بوتولینوم که از باکتری کلستریدیوم بوتولینوم به دست می آید. نتیجه تزریق، از بین رفتن چین و چروک و همچنین کاهش تعریق است.

نام بوتاکس برای این ماده به لطف علامت تجاری آمریکایی ایجاد شد که یکی از اولین برندهایی بود که در بازار ظاهر شد. در بین بیماران سم بوتولینوم نوع A بیشتر با نام «بوتاکس» شناخته می شود. تزریق BTA به شما این امکان را می دهد که وضعیت و ظاهر پوست را بطور اساسی بهبود ببخشید و چین و چروک های صورت که در حال پیرفت نیز هستند را در نواحی مختلف صورت برطرف میکند.


بهترین دکتر تزریق بوتاکس در شیراز

تاریخچه سم بوتولینوم (بوتاکس)

در پزشکی، سم بوتولینوم برای مدت طولانی شناخته شده است و از اواخر دهه 50 در عصب شناسی استفاده بوده است. یکی از اولین BTA که توسط پزشک آمریکایی آلن اسکات در درمان استفاده شد، نتایج خوبی در درمان استرابیسم، بلفارواسپاسم به دست آورد. کاربرد زیبایی این دارو به طور تصادفی کشف شد. یکی از بیماران چشم پزشک دیگر خاطرنشان کرد که حالت صورت او پس از تزریق بهبود یافته است. سپس دکتر او ژان کاروترز شروع به آزمایش روی خودش کرد - البته بدون موفقیت.

آزمایشگاه های تحقیقاتی بزرگ به این تحقیق علاقه مند شدند. در نتیجه، در سال 1989، Allergan از ایالات متحده یک داروی مبتنی بر BTA به نام بوتاکس تولید و منتشر کرد. زمینه استفاده از BTA نیز تغییر کرده است، به یکی از روش های موثر برای رفع  چین و چروک تبدیل شده است. امروزه بیش از 6 میلیون تزریق در سال انجام می شود. بوتاکس حدود 70 درصد بازار را در دست دارد و سالانه بیش از 2.50 دلار برای صاحبان آن به ارمغان می آورد.

فرآورده های مبتنی بر پروتئین طبیعی BTA توسط شرکت های دیگر بوتولاکس و نرونوکس تولید می شوند و در پایان دهه 90، دیسپورت ظاهر شد که با موفقیت توسط اکثر متخصصان زیبایی حرفه ای استفاده می شود. جالب است که 150 میلی گرم بوتاکس غلیظ برای رفع نیاز سالانه بیماران در سراسر جهان کافی است. این دارو به شکل بسیار رقیق شده استفاده می شود.

بهترین دکتر ژل و بوتاکس در شیراز


کارکرد اصلی بوتاکس

زمانی که بوتاکس تزریق می‌شود، روی پیام های عصبی که به ماهیچه‌ها منتقل میشود تاثر میگذارد و موقتاً آنها را غیرفعال می‌کند. در نتیجه، پیام های حرکت عضلات از طریق حسگر های عصبی منتقل نمیشود و انقباض عضلاتی که باعث چین و چروک هستند اتفاق نمیفتد.


ویژگی های روش درمانی بوتولینوم

هدف این روش جوانسازی ازبین بردن خطوط در فرآیند عضلات صورت هستند که در قسمت های پیشانی، گوشه چشم، نازولبیال صورت (خط خنده) و بین ابرو ها پدیدار میشودتزریق نقطه ای BTA ماهیچه های فردی را فلج می کند، حالات صورت را صاف می کند. در محل تزریق، پوست به تدریج صاف می شود که یک اثر جوان کننده می دهد.


مدت زمان تاثیرات تزریق بوتاکس روی صورت

مدت اثر بستگی به انتخاب دارو دارد. به طور متوسط، اثر تزریق بوتاکس بسته به ویژگی های فردی بین 4 تا 6 ماه ماندگاری دارد. بنابراین، اثربخشی روش تزریق توصیه می شود که به طور منظم تکرار شود. لازم است بدانید که حالات چهره بیمار به طور کامل از بین نمی رود. این روش اثر نقطه ای دارد، بنابراین اگر همه چیز به طور حرفه ای و درست انجام شود، حرکات صورت مصنوعی نم یشود.


مزایا و معایب

بیشتر مضرات آن شایعاتی است که به علت استفاده از داروهای بی کیفیت و صلاحیت ناکافی بعضی پزشکان بین مردم رواج پیدا کرده است.زیرا عواقب منفی ناشی از تزریق BTA، به ویژه، استفاده از دوز بالای غیر منطقی دارو ممکن است متقاضیان جوانسازی را دچار عارضه کند. ولی در صورت تزریق درست در کلینیک های معتبر توسط پزشکان با تجربه و حرفه ای مزایای این این روش معایب موقتی آن را پوشش می دهد.

تزریق ژل و بوتاکس در شیراز

مزایای تزریق بوتاکس

 • جوانسازی بدون اینکه نیاز باشد متقاضی زیر تیغ جراحی برود که پروسه ای گران قیمت و در بعضی موارد پرخطر هستند.
 • حرکات طبیعی حفظ می شود و صورت به شکل یه نقاب بی حس تبدیل نمی شود.
 • اثرات جوانسازی با بوتاکس در مدت زمانی کوتاهی قابل مشاهدههستند که تاثیرات آن را می توان با تزریق منظم ثابت کرد.
 • این روش بدون درد است زیرا از سوزن های فوق نازک استفاده می شود.
 • استفاده از بوتاکس همراه با جراحی پلاستیک و سایر روش های جوانسازی امکان پذیر است.
 • این روش مقرون به صرفه و سرعت عمل بالایی دارد، حتی اگر چندین ناحیه صورت نیاز به جوانسازی د داشته باشد، کل مدت زمان تزریق از 10 تا 15 دقیقه تجاوز نمی کند.

معایب تزریق بوتاکس

سم بوتولینوم در شکل "خالص" خود سم است. اما دارویی که برای تزریق در زیبایی شناسی استفاده می شود بسیار رقیق است و در دوزهای میکروسکوپی تجویز می شود. به همین دلیل مضراتی که ماندگار باشد ندارد البته استفاده از بوتاکس های بی کیفیت و همچنین دوز های غیر استاندار توسط افراد بی صلاحیت "مضر" می شود.

بی خطر بودن بوتاکس توسط مطالعات متعدد تایید شده است. در سال 2002، سازمان غذا و داروی ایالات متحده اجازه استفاده از بوتاکس در پزشکی زیبایی را داد. FDA همچنین تعدادی توصیه برای استفاده از داروهای مبتنی بر BTA ارائه کرده است.


قوانین ایمنی بیشتر برای تزریق بوتاکس 

تزریق با داروهای با کیفیت بالا توسط اکثریت مطلق بیماران به خوبی قابل سازگار با بدن است. در موارد بسیار نادر، بدن می تواند آنتی بادی تولید کند، و باعث شود که بوتاکس اثر مطلوبی نداشته باشد. اگر بیمار به درستی کلینیک را انتخاب کرده باشد، پزشک واجد شرایط قسمت های مورد نیاز برای تزریق و نوع دارو را به طور دقیق تعیین می کند و دوز هر قسمت را محاسبه می کند.

 • رعایت برخی محدودیت ها و رعایت توصیه های پس از تزریق بوتاکس مهم است:
 • اولین روز از لمس کردن، ماساژ دادن  قسمت های تحت درمان اکیدا خودداری کنید.
 • از مواد آرایشی، اسکراب، لایه بردار و اسفنج استفاده نکنید.
 • سه روز اول از رفتن به سونای خشک یا بخار و حمام، که باعث بالا رفتن تعریق بدن میشوند خودداری کنید همچنین در این سه روز از فعالیت بدنی مانند ورزش، شنا و ... هم که باعث تعریق میشود پرهیز کنید
 • به طور خلاصه، نوشیدنی های الکلی و بوتاکس حداقل 7 روز پس از تزریق ناسازگار هستند. الکل به طور کامل اثر سم بوتولینوم را خنثی می کند و تمام تاثیرات بوتاکس را از بین میبرد.

تزریق بوتاکس در چه قسمت هایی مورد استفاده است

بوتاکس در بیشتر مواقع برای قسمت های مختلف صورت که دچار چین و چروک های شده اند، استفاده می شود. اغلب سم بوتولینوم به نواحی واقع در یک سوم بالایی صورت تزریق می شود: گوشه چشم، پیشانی، بین ابروها. تزریق در ناحیه پشت لب و گوشه لب نیز انجام می شود.یکی دیگر از زمینه های رایج بوتاکس، درمان هایپرهیدروزیس یا تعریق زیاد است. این درمان برای سه ناحیه کف دست، زیر بغل وپا قابل استفاده است


تزریق بوتاکس هر چند وقت یکبار نیاز به تمدید دارد؟

 این تکنیک یک روش موقت است که نیاز به تکرار منظم دارد. تعداد دفعات بوتولینوم درمانی برای هر بیمار، بسته به سن، شدت مشکلات زیبایی و اثر مورد نظر، در افراد متفاوت است. پس از 4 تا 6 ماه، اثر تزریق بوتاکس از بین می رود، ماهیچه ها با همان شدت قبلی شروع به کار می کنند.


موارد منع مصرف بوتاکس

با وجود ایمنی ثابت شده در دوزهای کم، سم بوتولینوم یک سم آلی است. بنابراین، تعدادی منع مصرف موجه برای استفاده از آن وجود دارد که عبارتند از:

 • عدم تحمل فردی، آلرژی
 • انکولوژی، بیماری های ایمنی
 • سندرم میاستنیک LEMS))
 • عفونت های حاد، سارس

همچنین تجویز سم بوتولینوم در دوران بارداری و شیردهی نیز توصیه نمی شود.


چرا بعد از بوتاکس تورم ایجاد می شود؟

تورم خفیف واکنش طبیعی بدن به هر تزریقی و هرماده خارجی است که معمولاً از بیرون کمی محسوس است که کم کم این تورم رفع میشود و انقباض عضلات مورد تزریق کم میشود در نتیجه، شدت حرکت خون و لنف کاهش می یابد و چین چروک ها محو می شوند شما می توانید به سادگی با محدود کردن مصرف مایعات در روز تزریق بوتاکس، احتمال تورم را کاهش دهید. روز قبل باید از فعالیت بدنی و الکل خودداری کنید. در بیشتر بیماران، تورم خفیف ناشی از تزریق BTA در روز اول یا نهایتا تا سه روز برطرف می شود.


تفاوت بین بوتاکس و فیلرها چیست: چه زمانی به بوتاکس نیاز دارید و چه زمانی به فیلر نیاز دارید؟

تفاوت اصلی در کارکرد این دو ماده است. تزریق بوتاکس جلوی تحرک عضلات صورت که موجب ایجاد خطوط میشوند را میگیرد، در نتیجه پوست در ناحیه تزریق صاف می شود و چین و چروک ها از بین می روند. فیلرها ماده هایی بر پایه اسید هیالورونیک (پرکننده های پوستی) برای حجم دهی به مناطق مورد تزریق هستند. این پرکننده ها قوام متراکمی دارد و حجم از دست رفته نواحی خاصی از صورت را پر می کند، عدم تقارن را اصلاح می کند و صورت را فرم میدهند.در اغلب موارد، زمانی که برخی از نواحی با بوتاکس و برخی دیگر با پرکننده ها اصلاح می شوند، یک نتیجه کامل برای جوانسازی به متقاضیان ارائه می دهد.


بهترین دکتر تزریق بوتاکس در شیراز

تزریق بوتاکس با توجه به اینکه میزان دوز دارو و شناخت محل های مورد نیاز هر فرد امری تخصصی است؛ برای انجام این روش برای جوانسازی بسیار مهم است که توسط یک دکتر با تجربه شود. این روش جوانسازی در کلینیک آریان توسط بهترین دکتر تزریق بوتاکس شیراز انجام میشود که رضایت بالای مراجعین مارا به همراه داشته است.

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید